Nový projekt Fatransko-Kráľovskej stopy, ktorý povedie z Malého Šturca smerom na Kráľovu studňu má dĺžku viac ako 10 kilometrov a je určený pre bežcov na lyžiach, skiapinistov i peších turistov.

Zimná sezóna je v plnom prúde a tá tohtoročná ponúka množstvo možností športového vyžitia a aktívneho oddychu. Jednou z nich je i novinka - projekt s názvom Fatransko-Kráľovská stopa, v rámci ktorého si od 11. februára 2017 na svoje prídu predovšetkým bežkári. Bežecká trať z Malého Šturca umožňuje napojiť sa aj na stopu do Turca alebo na Skalku a hrebeň Kremnických hôr. Samostatná pešia stopa garantuje nedotknuteľnosť bežeckej dráhy.

Dopravu na Malý Šturec zabezpečuje každú sobotu od 11. februára autobus STEBILA s odchodom o 8.30 hod. z Uhliska. Návrat z Malého Šturca je o 17.00 hod, jednosmerný lístok je v cene 3 eur a spiatočný 5 eur.Projekt Fatransko-Kráľovskej stopy spoločne pripravili Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko, ZAaRES Banská Bystrica, Horský hotel Kráľova studňa a je súčasťou podpory Európskeho mesta športu - Banská Bystrica. Dobrou správou je, že v prípade veľkého záujmu sa autobusová linka môže rozšíriť aj na nedeľu. Viac informácií nájdete na internetových stránkach ZAaRES Banská Bystrica, autoškoly STEBILA (rezervácie miest príp. objednanie autobusu pre skupiny aj v iných termínoch), OOCR Stredné Slovensko alebo na stránke Horského hotela Kráľová studňa.

Fatransko-Kráľovská stopa

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all