Napísal: Admin, 31. október 2014
Prečítané: 5599x

Od soboty 1. novembra platí v TANAPe sezónna uzávera turistických chodníkov

Milovníci vysokohorských túr sa v tomto roku môžu na túry končiace na vrcholoch tatranských štítov vybrať v piatok 31. októbra naposledy.

Tatranský fotomaratón 2014
Napísal: Admin, 11. október 2014
Prečítané: 3897x

Jesenný Tatranský fotomaratón úspešne za nami

9.10.2014 Dolný Smokovec: V predposledný septembrový víkend sa na Štrbskom Plese konal v poradí už 4. ročník jedinečného podujatia - Tatranský fotomaratón 2014, ktorého organizátorom bolo občianske združenie Horský internetový klub a záštitu nad podujatím prevzal starosta obce Štrba, Ing. Michal Sýkora. Podujatia sa zúčastnili nadšenci fotografovania, prírody a hôr nielen z rôznych kútov Slovenska (Poprad, Košice, Prešov, Šaľa, Bratislava, Galanta, Martin...), ale aj zo susednej Českej republiky a jedna súťažiaca prišla dokonca až z Veľkej Británie.

hotel_solisko Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 5
Napísal: Admin, 30. september 2014
Prečítané: 4282x

Doprajte deťom pohodlie v rodinnom Hoteli Solisko na Štrbskom Plese

Tlačová správa
Štrbské pleso 26.septembra 2014

Využite slnečné dni babieho leta a doprajte celej rodine pobyt vo vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier. Rodinný Hotel Solisko, priamo na brehu Štrbského plesa, ponúka ubytovanie a služby prispôsobené práve pobytom pre rodiny s deťmi. Babie leto je ideálne na prechádzky okolo Štrbského plesa, ale aj na túry primerané veku detí. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness zóna hotela. Informuje o tom manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová.

Napísal: Admin, 17. september 2014
Prečítané: 4222x

Lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický Štít nebude premávať od 22. septembra do 3. októbra premávať. Dôvodom je výmena ťažného lana po trinástich rokoch.

Tatranský fotomaratón 2014
Napísal: Admin, 10. september 2014
Prečítané: 4066x

Horský internetový klub, o.z. (www.hory.sk) usporadúva dňa 20. a 21. septembra 2014 v poradí už štvrtý ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2014). Okrem minuloročnej novinky, a to rozdelenia súťažnej časti do dvoch kategórií, ktoré sú A. kategória MESTO (obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území Vysokých Tatier, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu) a B. kategória HORY (obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate) pribudne aj mimosúťažná možnosť natočiť 1 minútové video, ktoré bude spolu s ostatnými nielen odmenené malou pozornosťou, ale aj odprezentované na tohtoročnom festivale amatérskej tvorby o horách - Horalfeste. Týmto spôsobom chce organizátor podujatia experimentálne poukázať na vnímanie Vysokých Tatier očami turistov.

Sivý vrch
Napísal: Admin, 25. júl 2014
Prečítané: 3771x

Vstup do lesa pod Sivým vrchom zakázali. Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Námestove v zmysle zákona o lesoch zakazuje od 7. júla 2014 do 30. septembra 2014 využívanie lesov verejnosťou. Dôvodom je spracovanie vetrovej kalamity.

Zákaz sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku Zuberec – sedlo Pálenica, od Ivanova cez hrebeň Ostrého Grúňa a červeno značeného turistického chodníka v úseku Biela skala – Sivý vrch, od prístrešku po Bielu skalu.

Štátne lesy TANAPu uzavretie chodníkov v teréne riadne vyznačili. Zároveň žiadajú návštevníkov tejto časti Tatranského národného parku, aby z dôvodu vlastnej bezpečnosti zákaz v plnom rozsahu rešpektovali.

Zdroj: lesytanap.sk

 

Práce na likvidácii následkov víchrice
Napísal: Admin, 13. jún 2014
Prečítané: 4488x

Práce na spriechodňovaní značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku zdarne napredujú. Štátne lesy TANAPu včera spriechodnili zeleno značený turistický chodník v úseku Štrbské Pleso - Popradské pleso vedúci cez Trigan. Už len drobné úpravy povrchu chodníka dokončia na žlto značenom turistickom chodníku v úseku Starý Smokovec – Velická poľana a chodník bude v celom úseku bez problémov priechodný. Priechodný je už aj modro značený turistický chodník v úseku Biely Váh - Jamské pleso - Kriváň.

Napísal: Admin, 18. máj 2014
Prečítané: 4999x

Náučný chodník PRAMENISKO bude pre návštevníkov TANAPu uzavretý aj tento rok z dôvodu rekonštrukcie. V prvej fáze sa budú odstraňovať prehnité brvná, ktoré vo vlhkom prostredí prehnili. Doba rekonštrukcie bude závisieť aj od dostupnosti finančných prostriedkov.

Napísal: Admin, 08. apríl 2013
Prečítané: 4048x

Exopedície 2013OZ Karpaty a Klub slovenských turistov pozývajú na 27. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2013, na ktorom bude dvanásť prednášateľov na širokom plátne prezentovať vydarené nekomerčné podujatia z nenarušených alebo málo narušených oblastí, ktorým sa spravidla vyhýbajú masmédiá a cestovný ruch.

Napísal: Admin, 08. marec 2013
Prečítané: 4795x

Memoriál Vlada Tatarku12. rocník najvýznamnejších pretekov horských záchranárov a horských vodcov „Memoriál Vlada Tatarku“. Preteky sú určené pre členov horských záchranárov a horských vodcov. Usporiadateľmi sú Horská Záchranná Služba, oblasť Vysoké Tatry a Himalaya club Vysoké Tatry.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all