Napísal: Admin, 01. február 2013
Prečítané: 5814x

skialpine Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 6Návštevný poriadok TANAPu počas sezónnej uzávery dovoľuje vstupovať na značkované turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí  len skialpinistom a horolezcom organizovaných v horolezeckých zväzoch. Tí totiž podľa Mariána Šturcela, námestníka riaditeľa Štátnych lesov TANAPu môžu „vstupovať do vysokohorského prostredia aj v čase sezónnych uzáverov turistických a náučných chodníkov, ale len za účelom nástupu na skialpinistickú túru“.

Napísal: Admin, 23. január 2013
Prečítané: 7438x

lomnicke-sedlo Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 6110 cm nádielka prírodného snehu umožnila otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - Lomnické Sedlo. Horná stanica dvojsedačkovej lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 2196 metrov. Z tejto výšky lyžujete cez Lomnické Sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Svah má dĺžku 1240 m a prevýšenie 439 m a je určený hlavne pre náročných lyžiarov. Dolná stanica na Skalnatom plese v nadmorskej výške 1787 m.

Napísal: Admin, 10. december 2012
Prečítané: 4487x

Do Vianoc zostáva už len zopár dní. Nechajte sa preto inšpirovať Vianočnou ponukou Himalaya club a podarujte Vašim blízkim netradičný vianočný darček.

4-dňový lavínový kurz

Počas štyroch dní Vám naši horskí vodcovia a ďalší inštruktori teoreticky aj prakticky preberieme všetko čo sa týka snehu. Naučíme Vás rozoznávať sneh, hľadať v lavíne, poskytovať pomoc. Porozprávame Vám o skutočných lavínových nehodách a príčinách, ktoré k nim viedli.

Napísal: Admin, 30. november 2012
Prečítané: 4482x

Plánované otvorenie zimnej sezóny 1. decembra 2012 v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica sa kvôli nepriaznivému počasiu neuskutoční. Nahradí ho symbolické otvorenie určené len pre médiá.

Napísal: Admin, 21. november 2012
Prečítané: 4017x

TLAČOVÁ SPRÁVA:

Pozývame na 7.ročník festivalu Horalfest 2012, ktorý sa uskutoční vo Vysokých Tatrách, v priestoroch Teniscentra v Tatranskej Lomnici v dňoch 23.-24.11.2012.

Napísal: Admin, 30. október 2012
Prečítané: 7188x

Od štvrtku 1. novembra platí v TANAPe sezónna uzávera turistických chodníkov. Milovníci vysokohorských túr sa v tomto roku môžu na túry končiace na vrcholoch tatranských štítov vybrať v stredu 31. októbra naposledy.

Od 1. novembra sú pre turistov v Tatranskom národnom parku všetky značkované turistické chodníky nad vysokohorskými chatami uzavreté. Chaty, okrem chaty pod Rysmi, zostanú však prístupné aj počas zimnej turistickej sezóny.

Napísal: Admin, 20. október 2012
Prečítané: 4584x

Opäť po roku budú správcovia TANAPu zisťovať počet kamzíkov v Tatrách. Spočítavanie v zmysle programu starostlivosti o zver v Tatranskom národnom parku organizujú v dňoch 23. a 24. októbra Štátne lesy TANAPu. V takmer šesťdesiatich lokalitách desiatich ochranných obvodov od Zverovky až po Tatranskú Javorinu bude kamzíky spočítavať takmer stovka zamestnancov Štátnych lesov TANAPu. Aj tento rok sa kamzíky budú spočítavať v spolupráci s Tatrzanskim Parkom Narodowym na poľskej strane Tatier.

Napísal: Admin, 28. september 2012
Prečítané: 5844x

Tatranskí občianski aktivisti Naše hory chcú dosiahnuť, aby sa niektoré turistické trasy vo Vysokých Tatrách opäť sprístupnili pre verejnosť. Turisti by sa tak mohli bez vodcu dostať aj na Lomnický či Gerlachovský štít.

Sprístupnenie tatranských štítov a vysokohorských sediel a priechodov, ktoré si vyžadujú len bežné turistické zručnosti, je hlavným cieľom novovzniknutej občianskej iniciatívy Naše hory. „Súčasný Návštevný poriadok slovenských veľhôr pristupuje k vysokohorskej turistike nerovnakým metrom, s čím sa nestotožňujeme a nesúhlasíme s ním. Zároveň si myslíme, že je v tejto oblasti nezrozumiteľný a nevykonateľný, pretože výklad pravidiel nie je jednotný a dá sa rôzne interpretovať," uviedol na dnešnej tlačovej besede v Novej Lesnej predseda klubu Naše hory Martin Porada.

Napísal: Admin, 27. september 2012
Prečítané: 4864x

Predkladateľ Juraj Gantner v liste adresovanom poslancom mesta Vysoké Tatry spochybňuje vlastníctvo vysokohorských chát...

Ide o tieto chaty:

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all