Tatranský fotomaratón 2014

Jesenný Tatranský fotomaratón úspešne za nami

9.10.2014 Dolný Smokovec: V predposledný septembrový víkend sa na Štrbskom Plese konal v poradí už 4. ročník jedinečného podujatia - Tatranský fotomaratón 2014, ktorého organizátorom bolo občianske združenie Horský internetový klub a záštitu nad podujatím prevzal starosta obce Štrba, Ing. Michal Sýkora. Podujatia sa zúčastnili nadšenci fotografovania, prírody a hôr nielen z rôznych kútov Slovenska (Poprad, Košice, Prešov, Šaľa, Bratislava, Galanta, Martin...), ale aj zo susednej Českej republiky a jedna súťažiaca prišla dokonca až z Veľkej Británie.

Doprajte deťom pohodlie v rodinnom Hoteli Solisko na Štrbskom Plese

Tlačová správa
Štrbské pleso 26.septembra 2014

Využite slnečné dni babieho leta a doprajte celej rodine pobyt vo vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier. Rodinný Hotel Solisko, priamo na brehu Štrbského plesa, ponúka ubytovanie a služby prispôsobené práve pobytom pre rodiny s deťmi. Babie leto je ideálne na prechádzky okolo Štrbského plesa, ale aj na túry primerané veku detí. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness zóna hotela. Informuje o tom manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová.

Lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický Štít nebude premávať od 22. septembra do 3. októbra premávať. Dôvodom je výmena ťažného lana po trinástich rokoch.

Tatranský fotomaratón 2014

Horský internetový klub, o.z. (www.hory.sk) usporadúva dňa 20. a 21. septembra 2014 v poradí už štvrtý ročník Tatranského fotomaratónu (TF 2014). Okrem minuloročnej novinky, a to rozdelenia súťažnej časti do dvoch kategórií, ktoré sú A. kategória MESTO (obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území Vysokých Tatier, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu) a B. kategória HORY (obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate) pribudne aj mimosúťažná možnosť natočiť 1 minútové video, ktoré bude spolu s ostatnými nielen odmenené malou pozornosťou, ale aj odprezentované na tohtoročnom festivale amatérskej tvorby o horách - Horalfeste. Týmto spôsobom chce organizátor podujatia experimentálne poukázať na vnímanie Vysokých Tatier očami turistov.

Sivý vrch

Vstup do lesa pod Sivým vrchom zakázali. Pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Námestove v zmysle zákona o lesoch zakazuje od 7. júla 2014 do 30. septembra 2014 využívanie lesov verejnosťou. Dôvodom je spracovanie vetrovej kalamity.

Zákaz sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku Zuberec – sedlo Pálenica, od Ivanova cez hrebeň Ostrého Grúňa a červeno značeného turistického chodníka v úseku Biela skala – Sivý vrch, od prístrešku po Bielu skalu.

Štátne lesy TANAPu uzavretie chodníkov v teréne riadne vyznačili. Zároveň žiadajú návštevníkov tejto časti Tatranského národného parku, aby z dôvodu vlastnej bezpečnosti zákaz v plnom rozsahu rešpektovali.

Zdroj: lesytanap.sk

 

Práce na likvidácii následkov víchrice

Práce na spriechodňovaní značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku zdarne napredujú. Štátne lesy TANAPu včera spriechodnili zeleno značený turistický chodník v úseku Štrbské Pleso - Popradské pleso vedúci cez Trigan. Už len drobné úpravy povrchu chodníka dokončia na žlto značenom turistickom chodníku v úseku Starý Smokovec – Velická poľana a chodník bude v celom úseku bez problémov priechodný. Priechodný je už aj modro značený turistický chodník v úseku Biely Váh - Jamské pleso - Kriváň.

Náučný chodník PRAMENISKO bude pre návštevníkov TANAPu uzavretý aj tento rok z dôvodu rekonštrukcie. V prvej fáze sa budú odstraňovať prehnité brvná, ktoré vo vlhkom prostredí prehnili. Doba rekonštrukcie bude závisieť aj od dostupnosti finančných prostriedkov.

Exopedície 2013OZ Karpaty a Klub slovenských turistov pozývajú na 27. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2013, na ktorom bude dvanásť prednášateľov na širokom plátne prezentovať vydarené nekomerčné podujatia z nenarušených alebo málo narušených oblastí, ktorým sa spravidla vyhýbajú masmédiá a cestovný ruch.

Memoriál Vlada Tatarku12. rocník najvýznamnejších pretekov horských záchranárov a horských vodcov „Memoriál Vlada Tatarku“. Preteky sú určené pre členov horských záchranárov a horských vodcov. Usporiadateľmi sú Horská Záchranná Služba, oblasť Vysoké Tatry a Himalaya club Vysoké Tatry.

Návštevný poriadok TANAPu počas sezónnej uzávery dovoľuje vstupovať na značkované turistické chodníky vo vysokohorskom prostredí  len skialpinistom a horolezcom organizovaných v horolezeckých zväzoch. Tí totiž podľa Mariána Šturcela, námestníka riaditeľa Štátnych lesov TANAPu môžu „vstupovať do vysokohorského prostredia aj v čase sezónnych uzáverov turistických a náučných chodníkov, ale len za účelom nástupu na skialpinistickú túru“.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
load more hold SHIFT key to load all load all