Horalfest 2014

Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s obcou Štrba a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry organizuje v poradí už 8. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2014, ktorý sa uskutoční v dňoch 21. a 22. novembra 2014 v priestoroch hotela Toliar na Štrbskom Plese.

Festival prináša popri tradičných troch súťažných kategóriách - film, fotografia a literatúra, ktorých témy súvisia s prírodou, horami a aktivitami či osudmi ľudí v nich, aj osobitné témy nosičstvo a biking.

Ako sa zapojiť?

Všetci tí, ktorí sa rozhodnú zachytiť perom, hľadáčikom svojho fotoobjektívu či kamerou krásy prírody a hôr, sa môžu prihlásiť do 11.11. 2014, a to vyplnením formulára na vynovených webových stránkach festivalu www.horalfest.sk. Súťažiaci autori kategórie FILM - VIDEO „zavesia“ svoje práce na ľubovoľný server, napr. vimeo.com, youtube.com, či iné web stránky s obsahom videa a pošlú nám link, na ktorom si ich film budeme môcť pozrieť.

Rovnako tak urobia aj fotografi. Porota z nich vyberie min. po 10 prác a ich autorov vyzve, aby svoje príspevky zaslali poštou v plnej kvalite. Minimálny rozmer fotografie bude 24x30 centimetrov, v prípade videa sa vyžaduje min. HD kvalita a bežný DVD formát. Literáti nám svoje práce môžu zasielať mailom, najlepšie v rtf alebo doc formáte. Pre tých menej počítačovo zdatných ostáva aj možnosť poslať diela poštou na adresu: Horský internetový klub, o.z., P.O.Box 29, 062 01 Vysoké Tatry.Súťaženiachtiví účastníci sa môžu zapojiť aj na tému nosičstvo, ktorá bude osobitne ocenená cenou chatára Rainerovej chaty - Petrom Petrasom. Novinkou tohto ročníka je téma Biking, kde môžu svoje diela prihlásiť všetci nadšenci horského „bajkovania“. Kto najlepšie stvárni danú tému, získa špeciálnu Cenu časopisu Biker. Okrem zaujímavých tém čakajú na účastníkov festivalu aj obľúbené workshopy s odbornými garantmi pre jednotlivé kategórie.

Bohatý sprievodný program

Na festival sa môžu tešiť aj nesúťažní návštevníci. Čaká na nich množstvo sprievodných podujatí, ako napríklad krst knihy, predajná horská zóna, premietanie súťažných aj nesúťažných horských filmov, výstavy fotografií, večer filmovej tvorby s premiérami či besedy so zaujímavými hosťami. Nevšedná bude aj prechádzka po Štrbskom Plese k Stanbaru s uvítacím drinkom, či návšteva Ski múzea v Tatranskej Lomnici s komentovanou prehliadkou o histórii lyžovania a horolezectva vo Vysokých Tatrách. Ďalšou novinkou bude udelenie pamätnej plakety festivalu bývalému účastníkovi, dnes profesionálnemu tvorcovi. Organizátori tým chcú poukázať na význam festivalu pre umelecký a neskôr i profesionálny rast jeho účastníkov. Chýbať nebude ani odovzdávanie cien s hudobným hosťom, afterparty a tombola.

Pre súťažiacich, ale aj návštevníkov organizátori pripravili viaceré možnosti zvýhodneného ubytovania, ktoré sú spolu s priebežne dopĺňaným programom festivalu aj s propozíciami pre súťažiacich dostupné na www.horalfest.sk.

Vstup na festival je voľný.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all