Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Múzeum sa nachádza prekrásnom prostredí Roháčov. Dedina sa rozprestiera na oboch stranách studeného potoka na ploche 20 ha. V múzeu sa nachádza viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry z jednotlivých častí Oravy, ktoré sú charakterizované niekoľkými celkami: Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy.

Z histórie:

V roku 1967 sa tu začala výstavba múzea, do ktorého sa postupne premiestňovali domy z rôznych oravských dedín. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy.

Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné. Nad dedinkou sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia z obce Zábrež. Kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným barokovým organčekom je ozajstným klenotom múzea. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 43 539 51 49
web: muzeum.zuberec.sk
Sídlo múzea: Brestová 850, 027 32 ZuberecOtváracie hodiny:

OKTÓBER - MÁJ utorok - nedeľa 8.00 - 15.30
JÚN denne 8.00 - 17.00
JÚL - AUGUST denne 8.00 - 18.00
SEPTEMBER denne 8.00 - 17.00

Ďalšie blogové príspevky

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all