Múzeum sa nachádza prekrásnom prostredí Roháčov. Dedina sa rozprestiera na oboch stranách studeného potoka na ploche 20 ha. V múzeu sa nachádza viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry z jednotlivých častí Oravy, ktoré sú charakterizované niekoľkými celkami: Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy.

Z histórie:

V roku 1967 sa tu začala výstavba múzea, do ktorého sa postupne premiestňovali domy z rôznych oravských dedín. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy.

Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné. Nad dedinkou sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia z obce Zábrež. Kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným barokovým organčekom je ozajstným klenotom múzea. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421 43 539 51 49
web: muzeum.zuberec.sk
Sídlo múzea: Brestová 850, 027 32 ZuberecOtváracie hodiny:

OKTÓBER - MÁJ utorok - nedeľa 8.00 - 15.30
JÚN denne 8.00 - 17.00
JÚL - AUGUST denne 8.00 - 18.00
SEPTEMBER denne 8.00 - 17.00

Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all