Cestovateľský festival Bez hraníc 3. – 5. novembra 2022

bez_hranic_2022_front Cestovateľský festival Bez hraníc 3. – 5. novembra 2022 | Podujatia
Začiatok: 2022-11-03 17:00

Koniec: 2022-11-05 20:20

Kategória: Filmový festival, Premietanie filmov

Miesto: Martin


Pozývame Vás na cestovateľský Festival Bez hraníc 2022, ktorý patrí k tradičným a najväčším podujatiam svojho druhu na Slovensku. Jeho hlavný program sa uskutoční od 3. do 5. novembra 2022 v Martine. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na 11 hostí zo Slovenska aj z Česka, s ktorými precestujeme celý svet.

A v duchu hesla „bez hraníc“ nezostaneme len pri klasickom cestovaní. Bohatý program ponúkne prezentácie z ultrabehu po Slovensku, divokého Laponska, roadtripu po Rumunsku, troch horolezeckých svetov, kanadských hôr, Ázie či Banátu. Okrem toho lepšie spoznáme príbehy a osudy ľudí žijúcich pri Dunaji, ako vyzerá slovenská pomoc v zahraničí a 10 000 kilometrov dlhý peší trip v Južnej Amerike. Časť programu zameraná na hory sa uskutoční na Chate Martinské hole vo výške 1250 metrov nad morom. Neopísateľnú atmosféru podčiarkuje možnosť nočného zostupu.

Už 18. októbra otvoríme v Turčianskej galérii výstavu "Príbehy" novinárky a fotografky Jany Čavojskej a fotografa Martina Tomášku, o 17-tej bude mať Jana Čavojská prezentáciu s názvom Cesta smrti a nádeje. Do konca októbra sa môžete zapojiť do festivalovej Fotohádanky, napísať názvy troch vyobrazených miest a zapojiť sa do žrebovania o cenu v hodnote 100 €, ktoré prebehne 5. 11.             v Barmuseu.

 „Na festival Bez hraníc sa vždy teším celý rok. Kombinácia premietania na chate na holiach a priamo v meste je skvelá. Najlepšia rodinná atmosféra, kvalitní hostia a inšpiratívne prezentácie,“ zhodnotila podujatie obľúbená cestovateľka Petra Pogányová.Záver prvého novembrového týždňa bude v Martine oslavou cestovania a dobrodružstva. Tešíme sa na každého, kto chce byť s nami pri tom. Vidíme sa na festivale o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode, na festivale Bez hraníc!

Podujatie organizačne zabezpečuje Martinský klub priaznivcov cestovania a je realizované s finančným prispením mesta Martin. Podujatie je podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia. Spoluorganizátormi sú Turčianska galéria a Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

bez hranic 2022

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all