Lucky Business / Shutterstock.com

Chystáte sa osláviť koniec roka na horách? V prípade, že patríte k tým šťastnejším, ktorí majú chatu, určite nám dáte za pravdu, že takýto spôsob silvestrovskej slávnosti sa doslova ponúka. A čo presne by ste si okrem alkoholu mali vziať so sebou?

Celá vaša výbava, samozrejme, záleží na činnostiach, ktoré budete chcieť na chate vykonávať. Rozhodne vám odporúčame pribaliť si náhradné oblečenie a termobielizeň, pretože každá oslava prebiehajúca v zime sa môže dokonalo zmeniť na snehovú vojnu a divokú guľovačku.

Zásoby jedla

Rozhodli ste sa, že si na chate uvaríte kotlík dobrého jedla? Nezabudnite skontrolovať, čo všetko na chate máte. Buďte pripravení na všetky prípady a pribaľte si základné korenie, soľ, čierne korenie, olej, cukor a tiež kávu. Zvyšok už doladíte podľa vopred naplánovaného jedálnička či prianí stravníkov.

Hygienické potreby

Pravdepodobne každému napadne si so sebou zobrať kefku na zuby, pastu, hrebeň a ďalšie hygienické a kozmetické potreby, ktoré štandardne používa. V prípade, že na svojej chate očakávate veľkú partiu návštevníkov, zoberte si tiež toaletný papier a vreckovky. Tie totiž počas močopudných alkoholických hrátok miznú rýchlosťou roztápajúceho sa snehu.

Spoločenské hry, karty a boby

Myslieť by ste mali aj na program. Nie každého baví celý deň a večer sedieť v kruhu a popíjať varené víno. Pri hraní kariet či spoločenských hier sa výborne zabavíte a duševne osviežite. Medzi klasickými hrami nájdete aj alko verzie, ktoré účastníkov rozprúdia ešte o level viac. Ak vám to odvaha dovolí, môžete si napríklad pribaliť boby alebo sánky a zorganizovať preteky, prípadne si postaviť niekoľko skokanských mostíkov. Buďte ale opatrní, alkohol a prudká jazda nejdú dohromady nielen za volantom, ale ani za držadlom bobov.

Upratovacia služba

Čím väčší počet oslavujúcich, tým väčšie množstvo odpadu. Máte obavy, že na druhý deň z chaty všetci zmiznú a zanechajú po sebe neporiadok? Spíšte rozvrh, v ktorom bude stanovené, v akom čase a kto skontroluje stav chaty. Prípadne  priraďte jednotlivým účastníkom úlohy. Jeden môže zbierať papier, druhý zasa plast, tretí sa postará o riad a potom môžete všetci (a hlavne vy) s čistým štítom opustiť ešte čistejšiu chatu.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all