krzysztof_kowalik Kam tento rok na lyže? Vyrazte za hranice | Tipy a rady

Ak to covidová situácia dovolí, nenechajte si tento rok ujsť lyžovačku v zahraničí. Vydajte sa na taliansky ľadovec Presena, pod vrchol Matterhorn alebo do rakúskeho Zillertalu, ktorý ponúka cez 500 km zjazdoviek. Inšpirujte sa našimi tipmi, navoskujte zjazdové lyže a vyrazte za zasneženými svahmi.

Passo Tonale: Lyžovanie na ľadovci

Najväčším lákadlom lyžiarskeho strediska Passo Tonale je nepochybne lyžovanie na ľadovci Presena v nadmorskej výške 3 000 metrov. Na svoje si však prídu aj menej zdatní lyžiari. Areál totiž disponuje všetkými lyžiarskymi terénmi všetkých obťažností, z ktorých si skutočne vyberie každý.

Ak je dostatok snehu a máte trochu šťastie, dá sa z Passo Tonale zísť na lyžiach do neďalekého mestečka Ponte di Legno. Obe strediská tvorí úctyhodný ubytovací komplex hotelov a rezidencií ležiacich v tesnej blízkosti zjazdoviek a vlekov.

Zermatt: Vydajte sa na Matterhorn

Švajčiarsky Zermatt patrí k vyhláseným lyžiarskym strediskám, kam by mal zavítať každý správny lyžiar aspoň raz v živote. Areál je preslávený skvelými snehovými podmienkami a dokonalo upravenými svahmi. Hlavnou atrakciou je však lyžovanie pod vrcholom Matterhornu.

  • Vďaka lanovke na Klein Matterhorn a vedľajšiemu vleku sa môžete dostať do nadmorskej výšky 3 900 m, odkiaľ sa vám naskytne dych berúci výhľad na všetky štvortisícové vrcholy v okolí, medzi ktoré patrí napríklad Monte Rosa alebo Breithorn. Ak sa rozhodnete dostať dole po vlastnej ose, čaká vás 17 kilometrov dlhý zjazd s prevýšením takmer 2 300 metrov.

Zillertal: Cez 500 km zjazdoviek

Tirolské stredisko Zillertal tvoria spolu štyri lyžiarske centrá. Tie spolu ponúkajú cez 500 km zjazdoviek v rôznych nadmorských výškach a celý rad možností športového vyžitia. Vyskúšať môžete nočné lyžovanie, bežecké trate, na ktorých môžete vyskúšať bežky, túry na snežniciach alebo bobovú dráhu Arena Coaster. A nebojte, na svoje si prídu i deti – tie si užijú nie len lyžovanie, ale tiež korčuľovanie alebo sedem kilometrovú sánkarskú dráhu v Hainzenbergu.

Tip: VZillertale sa oplatí kúpiť Superskipass, ktorý vám umožní prístup na všetky zjazdovky a vleky.

Skontrolujte svoje zjazdové lyže

Ak sa pri prvej snehovej nádielke chystáte vyraziť na zjazdové lyže, uistite sa, že vám stále dobre slúžia. Nezabudnite ich pred zimnou sezónou navoskovať a v servise si nechajte obrúsiť hrany. Bude sa vám tak lepšie nabiehať do oblúkov. A čo ak zistíte, že potrebujete úplne nové lyže? Potom zavítajte na Heuréku, kde vás čaká široká ponuka toho najlepšieho zo slovenských e-shopov.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all