camping Kempingové vybavenie, bez ktorého sa nezaobídete | Tipy a rady

Ak ste v oblasti kempingu nováčik a nemáte desaťtisíce eur na luxusný karavan a skôr vás láka klasická poctivá stanovačka, máme pre vás rady a tipy, čo by ste si určite nemali zabudnúť zadovážiť. Základnou výbavou musí byť určite stan a s ním súvisiace vybavenie a určite aj vybavenie, na ktorom si pripravíte alebo zohrejete jedlo.

Stan a jeho základné vybavenie

Pri výbere stanu je dôležité pozerať si jeho odolnosť voči vode. Táto odolnosť býva vyjadrená tzv. vodným stĺpcom. Čím väčšia hodnota vodného stĺpca, tým je stan odolnejší. Pri výbere stanu je teda dobré zvážiť do akého počasia sa chystáte ísť stanovať podľa predpovede. Samozrejme, rozhodujúcim faktorom pre správny výber je aj skutočnosť, pre koľko osôb má byť stan vhodný.

Do stanu neodmysliteľne patrí spací vak. Spacie vaky sa primárne rozdeľujú na zimné a letné. Zimné chránia aj v teplotách pod nulou. Letné sú výrazne tenšie. Pod spacák sa určite hodí pohodlná karimatka, aby ste neležali priamo na nerovnej zemi a nezobudili ste sa s bolesťou chrbta. Fajnovejší môžu siahnuť aj po pohodlnom lehátku.

Nezabudnite aj na vhodné svietidlo, ktoré sa môže zísť najmä v noci. Obľúbenou formou svietidla sú čelové lampy. Nakoľko je príroda plná nepríjemného a otravného hmyzu, bude fajn mať so sebou aj vhodný repelent.

Príprava a servírovanie jedlaSpôsobov, ako si pripraviť počas kempovania chutné jedlo je naozaj veľa. Trh je plný rôznych kompaktných a skladacích grilov, grilovacích roštov, piecok a varičov. Na založenie ohňa je dobré mať pri sebe aj kresadlo, odolný zapaľovač alebo zápalky do každého počasia.

Keď máte jedlo hotové, treba si ho aj pohodlne vychutnať. Ak vám to úložný priestor v aute dovolí, zvážte aj skladací kempingový stôl so stoličkami. Nebolo by rozumné brať so sebou porcelánový riad z vašej kuchyne, poobzerajte sa radšej po kempingovom riade, ktorý je väčšinou predávaný ako sada už hneď pre niekoľkých ľudí a súčasťou sady je niekoľko typov tanierov, príbor a poháre. Na otvorenie plechovky, či fľaše nezabudnite na dobrý multifunkčný nožík.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all