Foto_9_Autor_lukaszdylka_1024x686 Z ktorých vrchov na Slovensku si užijete najkrajšie panoramatické výhľady? | Tipy a rady

Pešia turistika po slovenských kopcoch, vrchoch a štítoch je stále viac populárna. Niet sa však čomu čudovať. Slovensko je pokryté prekrásnymi vrchmi, ktoré poskytujú návštevníkom prekrásne výhľady na okolie. Vybrať tie najkrajšie výhľady je veľmi náročné. V článku vám ponúkame výber kopcov a štítov, kde sa môžete tešiť na panoramatické výhľady do širokého okolia.

Ubytovanie vo Vysokých Tatrách bude perfektným východiskovým bodom pre všetky vaše výlety.

Rysy

 S nadmorskou výškou 2503 metrov sú Rysy najvyšší dostupný slovenský vrchol bez horského vodcu. Výstup na Rysy je dlhý, avšak nie nudný. Na vrchole na vás čaká zaslúžená odmena v podobe krásneho výhľadu na Morské oko - najväčšie pleso v Tatrách, ktoré sa nachádza na poľskej strane. Na slovenskej strane si zas vychutnáte pohľad na krásnu panorámu končiarov Vysokých a Západných Tatier. Foto 1 Autor GeoGab

 Kôprovský štít

 Veľmi pekná zaujímavá celodenná túra na Kôprovský štít začína na Štrbskom plese. Čaká vás prevýšenie viac ako 1 000 metrov a úžasné výhľady. Na vrchole Kôprovského štítu sa nenachádza žiadny kríž, odmenou bude nádherný panoramatický výhľad na Hincovo pleso a Temnosmrečinské pleso. Aby ste to na potulky nemali ďaleko, zajednajte si ubytovanie na Štrbskom Plese.

Foto 2 Autor Jerzy Opioa 

 Ďumbier

Najvyšší vrch Nízkych Tatier je výzvou pre všetkých milovníkov vysokohorskej turistiky. Vrchol Ďumbiera je kopec, kam sa chodí za výhľadmi. Ďumbier spoznáte podľa asi dvojmetrového slovenského dvojkríža. Na jeho vrchole sa naskytne pohľad na množstvo horstiev stredného a severného Slovenska. Dychberúce sú tiež pohľady do dolín bezprostredne pod vašimi nohami.

Foto 3 Autor Martin S95

Kráľova hoľa

 Legendami a básňami preslávená Kráľova hoľa ponúka najkrajšie fotogenické výhľady v Nízkych Tatrách. Je najvyšším vrchom východnej časti Nízkych Tatier a ponúka nádherný panoramatický výhľad na Vysoké Tatry, Horehronie, Liptov a Spiš.

 Foto 4 Autor Janobb

Poludnica

Vyhľadávaný vrch v Nízkych Tatrách patrí medzi symboly Liptova a výstup nepatrí k prechádzkam. Poludnica má dva vrcholy. Predná Poludnica poskytuje krásny výhľad na Liptovskú kotlinu s Liptovskou Marou a pozadie dotvárajú Vysoké Tatry. Druhý vrchol, označovaný ako pravá Poludnica, poskytuje výhľad na vrcholy Nízkych Tatier.

Foto 5 Autor Peter Vrabel 

Veľký Choč

Z Veľkého Choča budete mať všetky najvyššie pohoria Slovenska ako na dlani. Vrchol ponúka vynikajúci kruhový výhľad na Vysoké a Nízke Tatry, Malú a Veľkú Fatru a tiež Liptovskú Maru. Turisti sem často chodia sledovať magický východ či západ slnka.

Foto 6 Autor Cunikm 

 Vysoké Skalky

Vysoké Skalky sú najvyšší vrch Pienin, ktorý je prístupný celoročne. Na samotnom vrchole je vybudovaná vyhliadková plošina zabezpečená zábradlím. Z vrcholu sa vám naskytne nádherný výhľad na Vysoké Tatry, Belianske Tatry, či Babiu horu.

Foto 7 Autor bubutu 

Kľak

Najkrajším výhľadovým kopcom Lúčanskej Malej Fatry je vrchol Kľak. Kľak poskytuje očarujúce výhľady a za ideálneho počasia uvidíte veľmi ďaleko. Naskytne sa vám úžasný pohľad na lokálne kotliny, vrcholky Malej a Veľkej Fatry, Hrad Zniev a za dobrej viditeľnosti uvidíte dokonca Bojnický zámok.

Foto 8 Autor Temniak512

Babia hora

Kráľovná všetkých hôr a zároveň najsevernejší vyhliadkový bod Slovenska. Kruhový výhľad z vrchu Babia hora vám učaruje. Za jeden z najkrajších je považovaný výhľad na Oravskú kotlinu s vodnou nádržou Orava, ďalej na hrebene Oravskej Magury, Chočské vrchy a Nízke Tatry.

Foto 9 Autor lukaszdylka 

Vydať sa po turistických chodníčkoch na Slovensku je niečo prekrásne a jeden deň na to určite nestačí. Je dosť pravdepodobné, že niektoré miesto vám učaruje natoľko, že tam nejaký čas budete chcieť pobudnúť. V takom prípade navštívte ubytovací portál Hauzi, kde si môžete rezervovať ubytovanie a stráviť tak pekné chvíle na vami zvolenom mieste.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all