Vyhľadaj túruNa Bobrovec (z Oravíc) II

Bobrovec_z_polskej_strany Na Bobrovec (z Oravíc) II | Západné Tatry | Turistika
Autor: Opioła Jerzy - vlastné dielo, licencia CC BY 2.5
Oblasť: Západné Tatry

Východisko: Oravice

Náročnosť: náročná

Trvanie: celodenná

Prevýšenie: 868m


Trasa:
Oravice (790m) - modraVanička [0:40] - zelenapod Umrlou [0:15] - Umrlá, rázcestie [0:10] - sedlo Príslop (1382m) [2:00] - Bobrovec (1658m) [0:45], späť rovnakou cestou [3:05]. Celkový čas [6:55].

Popis:
Na rázcestí pod chatou v Oraviciach sa vydáme po modrej značke. Ideme po asfaltovej ceste smerom na juh popri pomníku SNP. Cesta prechádza lesom a mierne stúpa. Neskôr prechádzame lúkami Vaničky, kde sa nám ponúka krásny pohľad na Osobitú. Prejdeme popri horárni a lúkou pokračujeme až na miesto kde sa dolina rozvetvuje na Bobroveckú a Suchú. Od rázcestia pokračujeme na juhovýchod stále po modrej značke. Zanedlho sa asfaltová cesta končí. Ďalej pokračujeme štrkovým chodníkom. Asi v polovici trasy prechádzame peknou skalnou tiesňavou. Štrkovou cestou pokračujeme po ľavej strane potoka až prídeme k rázcestiu pod Umrlou v Bobroveckej doline. Od smerovníku sa vydáme po zelenej značke. Prejdeme cez lúku a dostaneme sa na lesnú cestu. Po ceste miernym stúpaním do sedla Umrlá. Zo sedla chvíľu po rovinke, potom cesta klesá k Juráňovmu potoku. Cez potok na veľkú lúku v širokej doline. Prechádzame ľavým okrajom doliny po ceste. Pred koncom lúky prejdeme cez ústie žľabu spadajúceho z ľavej strany a pokračujeme na koniec lúky smerom do doliny. Od okraja lúky ešte asi 50m rovno a potom v pravom uhle odbočíme doľava. Pokračujeme strmým namáhavým chodníkom až na hrebeň Príslopu. Po hrebeni, neskôr traverzom už miernejším svahom do trávnatého sedla na štátnej hranici s Poľskom. V sedle doprava a namáhavým výstupom prídeme na skalnatý vrchol Bobrovca.

Po koniec Juráňovej doliny je výstup ľahký, potom strmý a namáhavý.
Náročnosť: náročná, prevýšenie: 868m, celodenná

Na túre uvidíte:

  • Bobroveckú dolinu, sedlo Príslop, Bobrovec
  • Z Bobrovca je malebný pohľad na hrebene Západných Tatier

Varianty:

  • Oravice (790m) - modraVanička [0:40] - zelenapod Umrlou [0:15] - Umrlá, rázcestie [0:10] - sedlo Príslop (1382m) [2:00] - Bobrovec (1658m) [0:45] - Bobrovecké sedlo (1352m) [0:30] - modrapod Umrlou [1:30] - Vanička [0:15] - Oravice [0:40]. Celkový čas [6:35].Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all