Vyhľadaj túruNa Bobrovec (z Oravíc)

Bobrovec_z_polskej_strany Na Bobrovec (z Oravíc) | Západné Tatry | Turistika
Autor: Opioła Jerzy - vlastné dielo, licencia CC BY 2.5
Oblasť: Západné Tatry

Východisko: Oravice

Náročnosť: náročná

Trvanie: celodenná

Prevýšenie: 868m

Strmý namáhavý výstup. Za hmly zhoršená orientácia.


Trasa:
Oravice (790m) - modraVanička [0:40] - Pod Umrlou [0:15] - Bobrovecké sedlo (1352m) [1:40] - zelenaBobrovec (1658m) [1:00], späť rovnakou cestou [2:25]. Celkový čas [6:30].

Popis:
Na rázcestí pod chatou v Oraviciach sa vydáme po modrej značke. Ideme po asfaltovej ceste smerom na juh popri pomníku SNP. Cesta prechádza lesom a mierne stúpa. Neskôr prechádzame lúkami Vaničky, kde sa nám ponúka krásny pohľad na Osobitú. Prejdeme popri horárni a lúkou pokračujeme až na miesto kde sa dolina rozvetvuje na Bobroveckú a Suchú. Od rázcestia pokračujeme na juhovýchod stále po modrej značke. Zanedlho sa asfaltová cesta končí. Ďalej pokračujeme štrkovým chodníkom. Asi v polovici trasy prechádzame peknou skalnou tiesňavou. Štrkovou cestou pokračujeme po ľavej strane potoka až prídeme k rázcestiu, zabočíme mierne doľava cez drevený mostík. Za mostíkom okrajom rovinky a doľava cestou striedavo dnom doliny a lesom. Dolina sa postupne zužuje do žľabu. Vojdeme do lesa a ľavým okrajom žľabu prechádzame lesom. Po chvíli strmého stúpania krátkym úsekom mierne doľava a potom traverzom doprava ponad roklinu. Tesne pod hrebeňom krátkym trávnatým chodníkom až do Bobroveckého sedla. Z Bobroveckého sedla na severovýchod po trávnatom hrebeni s krátkymi strmými serpentínami. Asi do polovice je hrebeň trávnatý a veľmi strmý. Potom chodníkom po miernejšom ale skalnatom hrebeni. Ľavá strana je pokrytá kosodrevinou, po pravej strane je príkry, strmý trávnatý svah. Vo vrcholovej časti vedie chodník po pravej strane hrebeňa až na skalnatý vrchol Bobrovca.

Strmý namáhavý výstup. Za hmly zhoršená orientácia.
Náročnosť: náročná, prevýšenie: 868m, celodenná

Na túre uvidíte:

  • Bobroveckú dolinu, Bobrovecké sedlo, Bobrovec

Varianty:

  • Oravice (790m) - modraVanička [0:40] - Pod Umrlou [0:15] - Bobrovecké sedlo (1352m) [1:40] - zelenaBobrovec (1658m) [1:00] - sedlo Príslop (1382m) [0:30] - Umrlá, rázcestie [1:30] - Pod Umrlou [0:10] - modraVanička [0:15] - Oravice [0:40]. Celkový čas [6:40].Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all