vianoce_front Vianočné inšpirácie

Nie vždy je ľahké nájsť vhodný darček pre našich blízkych. Navyše čas beží rýchlo a nenazdáme sa a Vianoce sú predo dvermi. Aby som Vám pomohol, pripravil som zopár tipov, ktorými, ako pevne verím potešíte dušu každého turistu, cestovateľa alebo aktívneho športovca.

 

batoh_otler20_backpack Vianočné inšpirácie

Batohy od Zaja

Široký výber batohov na výpady na jedno alebo viacdňové výpady do prírody. Chrbtový systém AerVent je navrhnutý tak, aby bola dosiahnuté maximálne možné vetranie chrbta. Výhodou je prístup do vrchného vrecka zvonku, nájdeš tam držiak na kľúče a miesto na peňaženku alebo na telefón. Väčšiu fľašu, alebo statív fotoaparátu ľahko schováš v bočných elastických vreckách. V najspodnejšom vrecku nájdeš ochranu batoha pred lejakom – pláštenku, na jej vytiahnutie si ani nemusíš dávať batoh z chrbta dole. Samozrejmosťou je uchytenie a vývod na hydrovak. Ceny od 74,90 €. Pozrieť v eshope.

ZAJO špičková slovenská značka, výrobca širokého sortimentu oblečenia a doplnkov pre všetky aktivity spájajúce sa s prírodou, ale aj trávenia voľného času. Má zastúpenie vo viac ako 60-tich predajniach na Slovensku a vo viac ako 17 krajinách sveta. Na počiatku bol jeden druh turistických nohavíc a v súčasnosti je to viac ako 230 modelov oblečenia a hardwaru.

 

zajo softshellova bunda

Softshelové bundy od Zaja

Bunda hybridnej konštrukcie pre aktívne športy ako skialpinizmus, bežky a podobne. Veľmi priedušná a elastická bunda vznikla inteligentným spojením 3 rôznych materiálov. Predné a ramenné časti sú z vetruodolného a vodoodpudivého materiálu, ktorý ťa ochráni pred zlým počasím. Rukávy, kapucňa a zadný diel je z ľahkého elastického materiálu s vodoodpudivou úpravou. Zaručí ti výbornú priedušnosť a voľnosť v pohybe. Priestranné náprsné a bočné vrecká hravo odnesú všetko čo potrebuješ na akčný výpad do prírody. Ceny od 79,90 €. Pozrieť v eshope.

 

Výstup na Gerlach

Výstup na Gerlach

Doprajte milovníkovi našich veľhôr zdolať úplnú špicu Slovenska v podobe zasneženého Gerlachovského štítu, na ktorý sa dostane len s horským vodcom. Gerlachovský štít je najvyšším vrcholom Slovenska. Pre svoju výšku a krásnu horskú scenériu je jedným z najpopulárnejších vrcholov Vysokých Tatier. A práve preto ani jemu nemôže tento jedinečný zážitok chýbať vo svojej zbierke. Darujte mu zimný, alebo letný výstup na Gerlach a uvidíte, že bude nadšený. Cena od 324 €. Kúpiť zážitok.

 

Psie záprahy

Psie záprahy

Miluje krásnu zimnú prírodu, psov a šport. Darujte mu možnosť prevetrať sa bez hluku motora cez zasnežené Donovaly, alebo prírodou Oravy so psím záprahom, bude nadšený. Skúsený mašér ho zasvätí do tajov tohto výnimočného športu. Okrem samotnej jazdy mu tiež predvedie, ako sa správne cvičiť a starať sa o psíkov. Vzájomný vzťah a dostatočná dôvera medzi psom a "mašérom" je totiž prvý základný bod úspešného mushingu. Cena od 39 €. Pozrieť v eshope.

 

Skialpinistický kurz

Skialpinistický kurz

Je začiatočník skialpinista a potrebuje si doplniť svoje doterajšie schopnosti v oblasti skialpinistiky? Už dlhšie robí skialp a chcel by sa v tomto krásnom športe zlepšiť? Skialpinistický kurz, v ktorom sa oboznámi nielen so samotnou teóriou, ale na vlastnej koži si ju vyskúša aj v praktických cvičeniach si určite zamiluje. Stane sa súčasťou tímu spolu s našim horským vodcom a naučí sa všetko tak, aby bol schopný sa správne a bezpečne pohybovať v zimnom horskom prostredí. Cena od 144€. Kúpiť zážitok.

 

Snowrafting

Snowrafting

Má radi rafting? Pokiaľ áno, tak sa mu určite bude páčiť aj nový druh raftovania na zasneženom svahu zvaný snowrafting. Po špeciálne upravenej zjazdovke sa v koryte spustí raft s posádkou troch odvážnych, ktorí si chcú užiť zážitok na snehu mimo vodácku sezónu. Na trase dlhej 100 metrov si milovníci raftovania užijú veľa zábavy a adrenalínu. Cena od 15 €. Kúpiť zážitok.

 

Kniha Priepasť

Bestseler od Jozefa Kariku - Priepasť

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti. Cena 10,32 €. Pozrieť v eshope.

 

Tieň jaguára

Ďalšia výprava od Barabáša - Tieň jaguára

Štyria priatelia, ktorých život napĺňa neporušená príroda našej Zeme, sa vydávajú do amazonského pralesa na náročnú cestu s neistým koncom. Pádlujú po riekach vinúcich sa divokou neprebádanou krajinou, putujú horskou džungľou, aby sa stali súčasťou indiánskeho kmeňa. Od okolitého sveta sú odrezaní tajomným pohorím Sierra Maigualida, kadiaľ noha Európana ešte neprešla. Indiáni ich nakoniec príjmu medzi seba. Cena 9,81 €. Kúpiť v eshope.

 

Tieň jaguára

DVD - Životný príbeh Pavla Pochylého, prezývaného Pavúk Vám vyrazí dych

Životný príbeh Pavla Pochylého, prezývaného Pavúk, dodnes vyráža dych. Preliezol náročné tatranské steny a vytýčil v nich ťažké cesty. Ale Pavúk žil na hrane nielen v horách, ale i v bežnom živote. Kolujú o ňom síce mýty a legendy, ale pre nekompromisné názory mal napriek sláve a uznaniu aj množstvo neprajníkov. Dokument zachytáva rub a líce povahy horolezca, ktorý bol v roku 2001 spolkom JAMES vyhlásený in memoriam za Horolezca storočia. Cena 8,91 €. Kúpiť v eshope.

 

Hotel FIS

Wellness pobyt v hoteli FIS neďaleko Štrbského plesa

Dýchate čerstvý tatranský vzduch, ktorý prebúdza celé vaše telo. Hneď máte chuť vyraziť do prírody. Kam? Napríklad k Štrbskému plesu alebo na vrchol hôr. A po celom dni môžete bez obmedzenia relaxovať vo wellness centre. Len si predstavte, ako sedíte vo vírivke, masírujú vás bublinky a vy ste jednoducho spokojný. Hotel Fis*** je miesto, kde sa budete cítiť ako doma. Cena od 140 €. Kúpiť poukaz.

 

 

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all