Napísal: Admin, 22. máj 2016
Prečítané: 3593x

Horský internetový klub o. z. v spolupráci s časopisom Krásy Slovenska pripravili pre všetkých milovníkov hôr a fotografovania v poradí už tretiu časť fotografickej súťaže Horský fotomaratón, ktorá sa uskutoční počas prvého júnového víkendu, t.j. 4. a 5. júna 2016.

Napísal: Admin, 25. apríl 2016
Prečítané: 3490x

Klub slovenských turistov a OZ Karpaty pozývajú na 30. ročník medzinárodného stretnutia expedičných turistov a netradičných cestovateľov EXPEDÍCIE 2016, na ktorom bude desať prednášateľov na širokom plátne prezentovať vydarené podujatia z nenarušených alebo málo narušených oblastí, ktorým sa spravidla vyhýbajú masmédiá a cestovný ruch.

Napísal: Admin, 24. apríl 2016
Prečítané: 3278x

Ako vzniká strom, pobytové znaky živočíchov a zvukové prejavy zveri sú témy prezentácií, ktoré odznejú na tohtoročných Lesníckych dňoch pod Tatrami. Uskutočnia sa v utorok 26. apríla na Hlavnom námestí v Kežmarku od pol deviatej rána do neskorého popoludnia. V ponúkanom programe sa dozviete viac o tom, ako sa orientovať počas túry v Tatrách a i to, že ohnisko nie je smetisko.

Napísal: Admin, 15. apríl 2016
Prečítané: 2497x

Skialpinistická sezóna v Tatranskom národnom parku skončila. Do vysokohorského prostredia majú od soboty, 16. apríla zákaz vstupu už aj skialpinisti a horolezci organizovaní v horolezeckých zväzoch. Vysokohorské územie vzácneho prírodného prostredia Tatier bude uzatvorené až do 15. júna, dokedy platí sezónna uzávera turistických chodníkov. Dôvodom časového obmedzenia pohybu turistov na lyžiach vo vyšších polohách národného parku je ochrana prírody.

Napísal: Admin, 14. august 2015
Prečítané: 3350x

Zdolali ste Gerlach a hľadáte ďalšiu výzvu? Vyskúšajte Grossglockner (3798m) – najvyšší štít v Rakúskych Alpách. Výstup na Grossglockner je ďalším štítom v poradí za, ktorým by mali nasledovať ďalšie nádherné štíty, ktorých je v Rakúsku mnoho s cieľom neskôr vystúpiť na najvyšší štíť Európy Mount Blanc 4810 m, prípadne Elbrus 5642 m.

letna-sezona-2015 Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 4
Napísal: Admin, 12. jún 2015
Prečítané: 3732x

Letná turistická sezóna vo Vysokých  Tatrách začína, hotelieri očakávajú úspešné leto a vysokú návštevnosť. Sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku sa končí v nedeľu 14. júna. Tatranci pri tejto príležitosti pripravili atraktívny program otvorenia novej letnej turistickej sezóny od piatku 12. júna do nedele 14. júna 2015. Na väčšinu akcií je voľný vstup. Séria podujatí začne odomknutím hladiny Štrbského plesa v piatok 12. júna o 11.00 hod. v prístave lodiek, za účasti Poseidona.

phoca_thumb_l_rainerova_chata Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 4
Napísal: Admin, 15. december 2014
Prečítané: 3805x

Rainerova útulňa na Starolesnianskej poľane zostáva aj naďalej v rukách jeho doterajšieho nájomcu Petra Petrasa mladšieho. V zmysle noviel zákonov o správe majetku štátu a ochrane prírody a krajiny bola nájomná zmluva uzavretá na dobu desiatich rokov s ročným nájmom vo výške 1 500 euro. Popri všeobecných podmienkach nájmu, ako je napríklad prevádzka infocentra ŠL TANAPu, bude musieť staronový nájomca splniť aj ďalšie podmienky týkajúce sa prevádzky útulne stanovené rezortom životného prostredia.

zima_na_horach_sorea Aktuálne správy z hôr | Aktuality | Page 4
Napísal: Admin, 14. december 2014
Prečítané: 4706x

Kto chce mať istotu, že si v zime dobre zalyžuje, mal by sa orientovať na svahy vo vysokohorských polohách. Zasnežované top lyžiarske zjazdovky vo Vysokých a Nízkych Tatrách, či Demänovskej doline a iných lokalitách sú zárukou kvalitnej vianočnej a novoročnej lyžovačky, aj keď je väčšina Slovenska bez snehu. Vo všetkých najatraktívnejších zimných strediskách má svoje zmodernizované hotely sieť SOREA a všade tam je už v súčasnosti aj pár centimetrov snehu.

Napísal: Admin, 06. december 2014
Prečítané: 4238x

AKTUALIZÁCIA: Pre zlé snehové podmienky sa rozhodlo o presunutí  otvorenia sezóny aj pretekov. Hneď ako budeme mať infomaciu o náhradnom termine budem Vás informovať.

Nenechajte si ujsť jedinečné otvorenie zimnej sezóny v SKI Bachledova!

Toho roku máme pre vás prichystané až dve nové zjazdovky smerom do Malej Frankovej, ktoré majú spolu viac ako 2,4 km.
Sprístupnením nových zjazdoviek sa staneme jedinečným slovenským lyžiarskym strediskom, do ktorého budete mať prístup z troch dedín a troch dolín.
V stredisku na vás tiež čaká nová reštaurácia s výbornou talianskou kuchyňou a aprés ski bar plný zábavy.

Horalfest 2014
Napísal: Admin, 02. november 2014
Prečítané: 3914x

Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s obcou Štrba a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry organizuje v poradí už 8. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2014, ktorý sa uskutoční v dňoch 21. a 22. novembra 2014 v priestoroch hotela Toliar na Štrbskom Plese.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all