Blog

Chcete sa aj Vy podeliť o svoje zážitky z túry? Pošlite svoj príspevok na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napísal: Martin, 29. marec 2021
Prečítané: 1690x

22 rokov skúseností + 2% z daní = 33 horolezeckých ciest 

Venované všetkým, ktorí milujú Vysoké Tatry tak vrúcne, že sa ich túžia dotýkať holými rukami.

Motiváciou pre vznik tohto textu je hľadanie podpory pre tvorbu horolezeckých ciest vo Vysokých Tatrách, obtiažnosti III až VI. Výstupov, ktoré splnia najvyššie súčasné kritériá bezpečnosti, dodržia horolezeckú etiku, budú ohľaduplné k prírode a pritom si zachovajú čaro veľhorského dobrodružstva. O tom, či sa nám to podarí, rozhoduješ aj Ty. Pridaj sa k nám a podpor nás.

Napísal: Vlado, 15. august 2020
Prečítané: 2714x

Na hrad Tematín sme sa chceli s rodinkou vybrať z Bezovca (Nová Lehota). Aspoň tak odporúčala moja mamka. Bol letný horúci deň 30.júla a nebi ani obláčika. Do googlackej navigácie som zadal Bezovec, manželka a decká do auta a poďho do Bezovca.

Napísal: Vlado, 22. jún 2020
Prečítané: 3641x

Už niekoľko rokov som sa nezúčastnil na klasickej (viac dňovej) pánskej jazde, vždy mi do toho niečo prišlo. Tento rok sa podarilo. Na predĺžený júnový víkend bolo naplánované "pokoronovské splavovanie" Dunajca a na druhý deň lokálna, poldňová túra do blízkeho okolia.

Napísal: Arli, 16. marec 2020
Prečítané: 2678x

K nápadu vyjsť na Sitno a zrúcaniny tunajšieho hradu ma inšpiroval skvelý spisovateľ Juraj Červenák, ktorý ma svojou knihou Vlk a dýka úplne vtiahol do histórie. Čítal ju aj môj manžel a tak sme zatúžili kráčať po stopách notára Barbariča, ktorý práve tu vyšetroval zaujímavý prípad...

Napísal: Arli, 02. marec 2020
Prečítané: 1088x

„Načo sú jarné prázdniny, keď ešte nie je jar, ale už nie je ani zima?“ pýtajú sa často rodičia školopovinných detí u nás na dolniakoch, keďže nie každý chodí lyžovať. No tohoročný február je, čo sa týka počasia, celkom príjemný, preto sme sa rozhodli pre nenáročnú vychádzku do prírody a tiež trochu nahliadnuť do histórie...

Napísal: Arli, 09. október 2019
Prečítané: 8008x

Túru na Súľovské skaly spolu s deťmi sme plánovali už dávnejšie. Najlepšia možnosť sa nám naskytla v jeden teplý deň koncom augusta. Keďže v tom čase boli búrky takmer každý deň, potešili sme sa priaznivej predpovedi a naplánovali skorý výjazd z ubytka v Rajeckých Tepliciach. (Ten sa nakoniec nekonal, lebo vidina frfľajúcich nevyspatých puberťákov nás nijak nelákala :-D).

Napísal: Vincenc Babočka, 22. august 2019
Prečítané: 3845x

Som späť. Sľuby sa predsa majú plniť. Teraz dotiahnem dokonca to, čo som Ti, Vladko (administrátor webu Kamnahory), pred rokom natáral (a robím to rád). Bude to však o mojej lajtovej túre Hrdzavou dolinou v Muránskej planine, ktorú som naveľa (manželka ma normálne nechcela pustiť – jednak kvôli besným deťom, jednak nebezpečným medveďom) mohol uskutočniť počas nášho už tradičného pobytu na Horehroní.

Napísal: Karin, 03. august 2019
Prečítané: 4186x

Od útleho veku v mojom živote cyklistika predstavovala samé úsmevné alebo niekedy skôr cez slzy pretekajúce príhody. Najprv vybité mliečne zuby s litrami krvi, neskôr zákaz a obava sadnúť na bajk a samozrejme aj šťavnato modrinami odreté ruky i nohy. Nemali sme so sebou najlepší vzťah, ale pracujeme na ňom a postupne si opäť k sebe razíme cestu.

Napísal: Karin, 20. júl 2019
Prečítané: 6383x

Sviatok sv. Cyrila a Metoda tento rok potešil mnohých pracujúcich, nakoľko vyšiel na piatok, a každý predĺžený víkend spraví mnohým turistochtivým radosť. Na jednej strane skvelá príležitosť na turistiku, na druhej strane treba počítať so skutočnosťou, že si tento fakt neuvedomujete samy a po kopcoch nebudete šliapať iba s kamzíkmi. Napriek tomu sme sa v tento piatok vybrali na polovičnú hrebeňovku Nízkych Tatier.

Napísal: Admin, 26. február 2019
Prečítané: 5223x

Vlkolínec, malebná pestrofarebná dedinka v kopcoch pri Ružomberku. Za UNESCO pamiatku ju vyhlásili v roku 1993. Dovtedy pokojný život obyvateľov narušil nový element – turisti. Turisti, ktorí lezú s fotoaparátom prinajlepšom do záhrady alebo až priamo do kuchyne. No koho by to bavilo. A ešte sa pritom vľúdne usmievať : ) Nuž ale taký je údel obyvateľov Vlkolínca – živého skanzenu.

Napísal: Admin, 02. október 2018
Prečítané: 9462x

Zakázané ovocie chutí najlepšie. Aj malé deti to vedia a skúšajú rodičovskú trpezlivosť, keď sa i po stýkrát snažia urobiť nedovolené veci. My dospelí nie sme iní. Verejnosti voľne nesprístupnené vrcholy nás turistov vždy trošku škrú. Hlavne preto, že nie sú až tak preľudnené a človek v nich naozaj nájde ticho a pokoj.

Napísal: Vincenc Babočka, 10. september 2018
Prečítané: 1818x

Pri tvorbe akčného programu (náročnejšie aktivity bez malých detí a manželky :) počas našej tohtoročnej dovolenky na Horehroní som sníval, že sa opäť vydám v ústrety dobrodružstvu smerom na Klenovský Vepor. Nie je to zvlášť frekventovaná turistická trasa, ale stojí za to.

Napísal: Arli, 07. september 2018
Prečítané: 3207x

Okruh dolinami sme si naplánovali na august. Predpoveď počasia nebola príliš optimistická, sľubovali nám prehánky aj dážď. Napriek tomu nás ráno zamračené nebo neodradilo. Zobrali sme aj nášho takmer 2 ročného syna pre ktorého to bola turistická premiéra, zatiaľ iba v nosiči.

Napísal: Peťo, 24. august 2018
Prečítané: 5231x

Bol piatok po obede a ja už som v práci nevedel obsedieť. Skoro 18kg jedla, vody, oblečenia a vecí na prípadné bivakovanie bolo už zbalených v batohu v kufri auta. O tretej prišiel Martin. Nejaké jedlo som mu strčil do batohu, predsa neponesiem všetko ja.

Napísal: Karin, 07. august 2018
Prečítané: 18177x

Čo s načatým víkendom? Leto je skoro v polovici, júlové počasie je v tomto roku nepredvídateľne a čas na turistiku je vždy vhodný. Nevhodná môže byť jedine zlá voľba oblečenia :) Našim víkendovým cieľom sa stal malofatranský prechod hrebeňovkou. Prešlo ho nespočetné veľa ľudí, no každý prechod je iný, už len samotnými ľuďmi.

Tip na víkend

  • All
  • #Adrenalín
  • #Pobyty

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all