prazdninove-uteky-objavte-nove-dobrodruzstva3 Tipy a rady
Napísal: Admin, 16. október 2023
Prečítané: 714x

Sponzorovaný článok Prázdniny sú časom, kedy môžeme uniknúť z každodenného kolotoča a objaviť nové dobrodružstvá. Je to obdobie, kedy si môžeme konečne oddýchnuť, načerpať novú energiu a objavovať krásy sveta. Samotné plánovanie dovolenky ale niekedy môže byť trochu stresujúce. Našťastie existujú spôsoby, ako to spraviť ľahšie a bez starostí. V tomto článku sa pozrieme na pár tipov, ako na to, a ako ušetriť čas a starosti pri plánovaní vašich prázdnin.

horsky-bicykel Tipy a rady
Napísal: Admin, 25. september 2023
Prečítané: 1156x

Horská cyklistika je nielen skvelým spôsobom, ako sa dostať do prírody a užiť si adrenalínové zážitky, ale aj vynikajúcou formou fyzickej aktivity. Ako však pri každej outdoorovej aktivite, aj tu platí, že dobrá príprava je kľúčom k bezpečnému a príjemnému výletu. Predtým, než sa vydáte dobrodružstvu naproti, zastavte sa na chvíľu a uistite sa, že máte všetko potrebné.

medved Tipy a rady
Napísal: Admin, 27. júl 2023
Prečítané: 3694x

Útoky medveďov sú v posledných týždňoch skloňovanou tematikou. Takmer každý deň čítame správy o strete človeka s medveďom, či už v blízkosti ľudských obydlí, priamo v meste či dedine, alebo pri prechádzke v lese. Medvede čoraz častejšie vychádzajú z lesov a strácajú na plachosti. Keďže stret s medveďom predstavuje obrovské riziko pre človeka a jeho majetok, pozrime sa teda na to, čo je dôležité vedieť a ako sa zachovať v prípade, ak sa dostanete do tejto nebezpečnej situácie.

ako_si_uzit_tatry_front Tipy a rady
Napísal: Admin, 28. apríl 2023
Prečítané: 1674x

Ak nemáte radi davy a tlačenice, ale páčia sa vám veľhory, potom budú pre vás naše Tatry ideálne mimo najväčšej turistickej sezóny počas zimy. V zime totiž naše veľhory navštevujú najmä lyžiari, kým v iných ročných obdobiach je krásna tatranská príroda vhodná pre turistiku či túry. Niet teda divu, že záujem o Vysoké Tatry aj mimo sezóny kontinuálne rastie. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje stráviť dovolenku na Slovensku a ak chcú ísť do hôr, je naše majestátne pohorie jasnou voľbou. Poďme si teda ukázať, kam do Tatier na hory a ako si ich užiť aj v čase, keď sa nedá lyžovať.

zimne_prechdzky_01 Tipy a rady
Napísal: Admin, 09. február 2023
Prečítané: 1684x

Zimné prechádzky sú skvelým spôsobom, ako si udržať zdravý životný štýl a vychutnať si krásne výhľady, ale aby ste si túto aktivitu naplno užili, je dôležité sa vhodne obliecť. Dobre zvolené oblečenie na zimné prechádzky by vám malo zabezpečiť teplo a pohodlie, ako aj ochranu pred nepriaznivým počasím. Pokúsime sa stručne načrtnúť základy optimálneho výberu zimného oblečenia.

zimna_bunda_03 Tipy a rady
Napísal: Admin, 12. január 2023
Prečítané: 1495x

Kompromis medzi elegantným vlneným kabátom a klasickou športovou páperovou bundou? Jednoznačne predĺžený prešívaný kabát! Spoľahlivo chráni pred vetrom, mrazom i snehom a dodá vám ten správny šmrnc. Dokážeme vám, že aj páni elegáni si majú z čoho vyberať a dokážu vyzerať štýlovo, a pritom stále slušivo.

camping Tipy a rady
Napísal: Admin, 22. december 2022
Prečítané: 1577x

Ak ste v oblasti kempingu nováčik a nemáte desaťtisíce eur na luxusný karavan a skôr vás láka klasická poctivá stanovačka, máme pre vás rady a tipy, čo by ste si určite nemali zabudnúť zadovážiť. Základnou výbavou musí byť určite stan a s ním súvisiace vybavenie a určite aj vybavenie, na ktorom si pripravíte alebo zohrejete jedlo.

Lucky Business / Shutterstock.com
Napísal: Admin, 12. december 2022
Prečítané: 2225x

Chystáte sa osláviť koniec roka na horách? V prípade, že patríte k tým šťastnejším, ktorí majú chatu, určite nám dáte za pravdu, že takýto spôsob silvestrovskej slávnosti sa doslova ponúka. A čo presne by ste si okrem alkoholu mali vziať so sebou?

chodnik_medvedi_rok Tipy a rady
Napísal: Admin, 30. september 2022
Prečítané: 1858x

Máme pre vás tip, vďaka ktorému sa bežná turistika stane nezabudnuteľnou! Navštívte prírodu so sprievodcom priamo vo vašom mobile. S aplikáciou Lesmír v prírode uvidíte, ako žijú slovenské vlky, medvede, alebo ako funguje ekosystém lesa.

6-sposobov-ako-si-co-najlepsie-uzit-vas-vikendovy-vylet-1 Tipy a rady
Napísal: Admin, 05. september 2022
Prečítané: 2157x

Sponzorovaný článok Za posledné desaťročie si čoraz viac ľudí pridáva medzi svoje cestovateľské zážitky i neplánované víkendové výlety alias „city breaks“. So zvyšujúcim sa počtom mestských destinácií, ktoré vyvíjajú spoločné úsilie na prilákanie turistov, sa zdá, že tento trend bude ešte nejaký čas pokračovať.

trekingova_bunda_front Tipy a rady
Napísal: Admin, 21. júl 2022
Prečítané: 2969x

Každá výprava do hôr si vyžaduje príslušnú prípravu a kľúčovým prvkom výbavy je pánska trekingová bunda. Aká je najlepšia v zime, aká sa osvedčí počas teplých jarných či letných dní? Poradíme, ako si vybrať bundu do hôr, aby ste si mohli užívať pohodlie na trase bez ohľadu na počasie.

Foto_9_Autor_lukaszdylka_1024x686 Tipy a rady
Napísal: Admin, 23. jún 2022
Prečítané: 4348x

Pešia turistika po slovenských kopcoch, vrchoch a štítoch je stále viac populárna. Niet sa však čomu čudovať. Slovensko je pokryté prekrásnymi vrchmi, ktoré poskytujú návštevníkom prekrásne výhľady na okolie. Vybrať tie najkrajšie výhľady je veľmi náročné. V článku vám ponúkame výber kopcov a štítov, kde sa môžete tešiť na panoramatické výhľady do širokého okolia.

metodika_vo_filme_front Tipy a rady
Napísal: Martin, 19. apríl 2022
Prečítané: 4468x

Máme dobrú správu pre všetkých, ktorých láka horolezectvo! Pracujeme na filme zobrazujúcom základnú metodiku letného horolezectva. Vďaka našej hlavnej hrdinke uvidíte, koľko z horolezeckej problematiky za pár mesiacov zvládne človek, ktorý predtým nikdy neliezol. Máme na mysli situáciu väčšiny bežných ľudí, ktorým pracovné alebo rodinné povinnosti dovolia liezť približne dvakrát do týždňa.

krzysztof_kowalik Tipy a rady
Napísal: Admin, 15. február 2022
Prečítané: 3486x

Ak to covidová situácia dovolí, nenechajte si tento rok ujsť lyžovačku v zahraničí. Vydajte sa na taliansky ľadovec Presena, pod vrchol Matterhorn alebo do rakúskeho Zillertalu, ktorý ponúka cez 500 km zjazdoviek. Inšpirujte sa našimi tipmi, navoskujte zjazdové lyže a vyrazte za zasneženými svahmi.

turistika_v_zime Tipy a rady
Napísal: Admin, 25. január 2022
Prečítané: 3329x

Sponzorovaný článok Nenechajte sa odradiť chladnejším počasím a vyberte sa na turistiku aj v tomto období. Zimná turistika je síce oveľa náročnejšia na vybavenie ako letná, má však svoje neopakovateľné čaro. Bez čoho sa v zime na túre nezaobídete?

man-looking-through-binoculars Tipy a rady
Napísal: Admin, 26. júl 2021
Prečítané: 4245x

Sponzorovaný článok Plánujete si výlet do prírody, zbieranie hríbov, prechádzku lesom, výstupy na krásne slovenské vrcholy pre tie dych berúce výhľady alebo len chcete vystúpiť z pracovnej rutiny a mestského života, prostredníctvom prespania niekde v krásnej a tichej doline? Na zabezpečenie kvalitného zážitku budete potrebovať dobrú spoločnosť (ale príroda má svoje čaro, aj keď ste osamote).

dalekohlad_front Tipy a rady
Napísal: Admin, 28. jún 2021
Prečítané: 4108x

Sponzorovaný článokĎalekohľady a príroda jednoducho idú dokopy. Tento malý nástroj nám otvára dvere do ríše zvierat, poskytuje úžasné výhľady a napĺňa nás krásou a čarom. Niet divu, že stále patrí k povinnej výbave každého poľovníka či nadšenca prírody a turistiky. V dnešnom článku vám prezradíme 3 dôvody, prečo si do prírody vždy vziať ďalekohľad. A ak ešte jeden nevlastníte, rozhodne sa s kúpou poponáhľajte, pretože sa blížia najkrajšie mesiace v roku.

skialpy_pre_radost_front Tipy a rady
Napísal: Martin, 06. december 2020
Prečítané: 5679x

Prvé sneženie v mnohých z nás často oživí pocity, ktoré poznajú len lyžiari. Je to pochopiteľné. Lyže sú tak trochu ako krídla, umožňujúce človeku zažívať novú dimenziu pohybu charakteristickú najmä sklzom a rýchlosťou. Takmer všetky lyžiarske disciplíny sú ale v súčasnosti viazané na upravené športoviská. Povestné ticho hôr v strediskách zaniká vo všeobecnej vrave, klepotaní vlekov, lanoviek, hučaní snežných diel a hudbe z reproduktorov.

outdoorove_topanky_front Tipy a rady
Napísal: Admin, 12. november 2020
Prečítané: 3453x

Je to tu zas. Zima a s ňou výber vhodných trekingových topánok, ktoré udržia nohy v suchu a teple bez ohľadu na to, či v nich vyrazíte na prechádzku do hor alebo do poľa. Spísali sme pre vás niekoľko praktických rád, ktoré vám pomôžu dobre vybrať.

Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all