Napísal: Admin, 09. február 2023
Prečítané: 320x

Zimné prechádzky sú skvelým spôsobom, ako si udržať zdravý životný štýl a vychutnať si krásne výhľady, ale aby ste si túto aktivitu naplno užili, je dôležité sa vhodne obliecť. Dobre zvolené oblečenie na zimné prechádzky by vám malo zabezpečiť teplo a pohodlie, ako aj ochranu pred nepriaznivým počasím. Pokúsime sa stručne načrtnúť základy optimálneho výberu zimného oblečenia.

Napísal: Admin, 12. január 2023
Prečítané: 303x

Kompromis medzi elegantným vlneným kabátom a klasickou športovou páperovou bundou? Jednoznačne predĺžený prešívaný kabát! Spoľahlivo chráni pred vetrom, mrazom i snehom a dodá vám ten správny šmrnc. Dokážeme vám, že aj páni elegáni si majú z čoho vyberať a dokážu vyzerať štýlovo, a pritom stále slušivo.

Napísal: Admin, 22. december 2022
Prečítané: 354x

Ak ste v oblasti kempingu nováčik a nemáte desaťtisíce eur na luxusný karavan a skôr vás láka klasická poctivá stanovačka, máme pre vás rady a tipy, čo by ste si určite nemali zabudnúť zadovážiť. Základnou výbavou musí byť určite stan a s ním súvisiace vybavenie a určite aj vybavenie, na ktorom si pripravíte alebo zohrejete jedlo.

Lucky Business / Shutterstock.com
Napísal: Admin, 12. december 2022
Prečítané: 704x

Chystáte sa osláviť koniec roka na horách? V prípade, že patríte k tým šťastnejším, ktorí majú chatu, určite nám dáte za pravdu, že takýto spôsob silvestrovskej slávnosti sa doslova ponúka. A čo presne by ste si okrem alkoholu mali vziať so sebou?

Napísal: Admin, 30. september 2022
Prečítané: 863x

Máme pre vás tip, vďaka ktorému sa bežná turistika stane nezabudnuteľnou! Navštívte prírodu so sprievodcom priamo vo vašom mobile. S aplikáciou Lesmír v prírode uvidíte, ako žijú slovenské vlky, medvede, alebo ako funguje ekosystém lesa.

Napísal: Admin, 05. september 2022
Prečítané: 999x

Sponzorovaný článok Za posledné desaťročie si čoraz viac ľudí pridáva medzi svoje cestovateľské zážitky i neplánované víkendové výlety alias „city breaks“. So zvyšujúcim sa počtom mestských destinácií, ktoré vyvíjajú spoločné úsilie na prilákanie turistov, sa zdá, že tento trend bude ešte nejaký čas pokračovať.

Napísal: Admin, 21. júl 2022
Prečítané: 2156x

Každá výprava do hôr si vyžaduje príslušnú prípravu a kľúčovým prvkom výbavy je pánska trekingová bunda. Aká je najlepšia v zime, aká sa osvedčí počas teplých jarných či letných dní? Poradíme, ako si vybrať bundu do hôr, aby ste si mohli užívať pohodlie na trase bez ohľadu na počasie.

Napísal: Admin, 23. jún 2022
Prečítané: 2217x

Pešia turistika po slovenských kopcoch, vrchoch a štítoch je stále viac populárna. Niet sa však čomu čudovať. Slovensko je pokryté prekrásnymi vrchmi, ktoré poskytujú návštevníkom prekrásne výhľady na okolie. Vybrať tie najkrajšie výhľady je veľmi náročné. V článku vám ponúkame výber kopcov a štítov, kde sa môžete tešiť na panoramatické výhľady do širokého okolia.

Napísal: Martin, 19. apríl 2022
Prečítané: 3359x

Máme dobrú správu pre všetkých, ktorých láka horolezectvo! Pracujeme na filme zobrazujúcom základnú metodiku letného horolezectva. Vďaka našej hlavnej hrdinke uvidíte, koľko z horolezeckej problematiky za pár mesiacov zvládne človek, ktorý predtým nikdy neliezol. Máme na mysli situáciu väčšiny bežných ľudí, ktorým pracovné alebo rodinné povinnosti dovolia liezť približne dvakrát do týždňa.

Napísal: Admin, 15. február 2022
Prečítané: 2514x

Ak to covidová situácia dovolí, nenechajte si tento rok ujsť lyžovačku v zahraničí. Vydajte sa na taliansky ľadovec Presena, pod vrchol Matterhorn alebo do rakúskeho Zillertalu, ktorý ponúka cez 500 km zjazdoviek. Inšpirujte sa našimi tipmi, navoskujte zjazdové lyže a vyrazte za zasneženými svahmi.

Napísal: Admin, 25. január 2022
Prečítané: 2557x

Sponzorovaný článok Nenechajte sa odradiť chladnejším počasím a vyberte sa na turistiku aj v tomto období. Zimná turistika je síce oveľa náročnejšia na vybavenie ako letná, má však svoje neopakovateľné čaro. Bez čoho sa v zime na túre nezaobídete?

Napísal: Admin, 26. júl 2021
Prečítané: 3549x

Sponzorovaný článok Plánujete si výlet do prírody, zbieranie hríbov, prechádzku lesom, výstupy na krásne slovenské vrcholy pre tie dych berúce výhľady alebo len chcete vystúpiť z pracovnej rutiny a mestského života, prostredníctvom prespania niekde v krásnej a tichej doline? Na zabezpečenie kvalitného zážitku budete potrebovať dobrú spoločnosť (ale príroda má svoje čaro, aj keď ste osamote).

Napísal: Admin, 28. jún 2021
Prečítané: 3527x

Sponzorovaný článokĎalekohľady a príroda jednoducho idú dokopy. Tento malý nástroj nám otvára dvere do ríše zvierat, poskytuje úžasné výhľady a napĺňa nás krásou a čarom. Niet divu, že stále patrí k povinnej výbave každého poľovníka či nadšenca prírody a turistiky. V dnešnom článku vám prezradíme 3 dôvody, prečo si do prírody vždy vziať ďalekohľad. A ak ešte jeden nevlastníte, rozhodne sa s kúpou poponáhľajte, pretože sa blížia najkrajšie mesiace v roku.

Napísal: Martin, 06. december 2020
Prečítané: 4533x

Prvé sneženie v mnohých z nás často oživí pocity, ktoré poznajú len lyžiari. Je to pochopiteľné. Lyže sú tak trochu ako krídla, umožňujúce človeku zažívať novú dimenziu pohybu charakteristickú najmä sklzom a rýchlosťou. Takmer všetky lyžiarske disciplíny sú ale v súčasnosti viazané na upravené športoviská. Povestné ticho hôr v strediskách zaniká vo všeobecnej vrave, klepotaní vlekov, lanoviek, hučaní snežných diel a hudbe z reproduktorov.

Napísal: Admin, 12. november 2020
Prečítané: 2789x

Je to tu zas. Zima a s ňou výber vhodných trekingových topánok, ktoré udržia nohy v suchu a teple bez ohľadu na to, či v nich vyrazíte na prechádzku do hor alebo do poľa. Spísali sme pre vás niekoľko praktických rád, ktoré vám pomôžu dobre vybrať.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all